efbd57f4-a24a-4373-a845-7ad9dc3213daWarsztaty-50-023.jpg

Informacja przeprowadzonych Warsztatach Wielkanocnych 50+ 09-04-2014

Stowarzyszenie  Lokalna Grupa  Działania  Między  Odra  a  Bobrem  w  Zaborze  wraz z  Miejsko-Gminnym  Ośrodkiem  Kultury  w  Czerwieńsku zorganizowali Warsztaty  Wielkanocne  50+,  dla  mieszkańców  naszego  regionu  powyżej  50  roku  życia.  Warsztaty  odbyły  się  29.03.2014r  w  godzinach  11.00 –  17.00  w  MGOK  w  Czerwieńsku.  Celem  było  nauczenie  uczestników  warsztatów  umiejętności  wykonywania  ozdób  związanych  ze  świętami  Wielkiej  Nocy.  Zdobyte  umiejętności  mogą  być  wykorzystane  w  zajęciach  z  dziećmi  prowadzonymi  w  świetlicach  wiejskich,  odremontowanych  często  z  wykorzystaniem  środków  unijnych.

Zaproszenie  na  warsztaty  zostało  skierowane  do  wszystkich  mieszkańców  z  11  gmin  – Członków  Stowarzyszenia.  Plakaty  z  informacją  o  warsztatach  rozwieszone  były  w  każdej  wsi.  Ostatecznie  zgłosiły się  34  osoby  (niestety bez udziału mężczyzn) z  6  gmin  naszego  Stowarzyszenia.  Podczas  warsztatów  uczestniczki  zostały  podzielone  na  3  grupy,  które rotacyjnie  uczyły  się:
1.    Zdobienia  jaj  woskiem  – zajęcia  prowadzone  przez  Panią  Irenę  Soppa.
2.    Zdobienia  jaj  metoda  decoupage – zajęcia  prowadzone  przez  Panią  Małgorzatę  Kluj.
3.    Wykonywania  ozdób  z  bibuły – zajęcia  prowadzone  przez  Panią  Marię  Czupryna.
Uczestniczki  bardzo  chętnie  uczestniczyły  w  zajęciach. Następnie prace zostały poddane ocenie jury. Nagrodzonych zostało po 5  osób z  każdej kategorii.

Galeria zdjęć z warsztatów

Nagrody  otrzymały:

I.    Zdobienie  jaj  woskiem.
1.    Biruk  Maria                               gm.  Czerwieńsk
2.    Szymczak  Elżbieta                   gm.  Kolsko
3.    Burzelów  Irena                        gm.  Sulechów
4.    Wereszczyńska  Elżbieta         gm.  Czerwieńsk
5.    Obrał  Hanna                             gm.   Zabór

II.    Zdobienie  jaj  metodą  decoupage
1.    Sochacka  Halina                        gm.  Bojadła
2.    Strawa  Genowefa                    gm.  Bojadła
3.    Seredyńska  Krystyna                gm.  Bojadła
4.    Patyk  Janina                               gm.  Zielona  Góra
5.    Biskup  Krystyna                         gm.  Czerwieńsk

III.    Ozdoby  z  bibuły.
1.    Szkurłatowska   Marianna           gm.  Kolsko
2.    Janik  Lucyna                               gm.  Kolsko
3.    Szuster  Krystyna                        gm.  Sulechów
4.    Hojka  Teresa                                gm.  Bojadła
5.    Krych  Teresa                               gm.  Sulechów

Organizatorzy  zaprosili  uczestniczki  na  obiad,  po  którym  uroczyście  wręczono  nagrody  osobom  wyróżnionym  w  postaci  książek „Potrawy  i  zwyczaje  Wielkanocne" oraz  koszyka  z  upominkami  pszczelarskimi  związanymi  ze  świętami.  Ponadto  wszystkie  uczestniczki  warsztatów  i  osoby  prowadzące  otrzymały  gadżety  Stowarzyszenia.   Drobnym  upominkiem   wyróżniono  również  najstarszą uczestniczkę  warsztatów.
Żegnając  się  na  zakończenie  wszyscy  życzyli  sobie  kolejnych  takich  okazji  do  spotkań  i  spędzenia  czasu  w  podobny sposób.