08465f2e-c9a7-406b-a953-78e8c5574ceapobrane-1.jpg

Targi Regionalia i Agroturystyka w Warszawie 10-04-2014

W dniach  4 – 6.04.2014  roku  Stowarzyszenie  Lokalna  Grupa  Działania  Między  Odrą  a  Bobrem  uczestniczyło  jako  wystawca  na  Targach  Regionalia  i  Agroturystyka  w  Warszawie.  Na  naszym  stoisku  oprócz  wydawnictw  Stowarzyszenia,  dotyczących  turystyki  w  naszym  regionie,  posiadaliśmy  materiały  promujące  województwo  lubuskie,  przygotowane  przez  Urząd  Marszałkowski.   Ponadto  zaprosiliśmy  do  udziału  w  targach  3  winnice  oraz  1  producenta  miodu,  co  znakomicie  odzwierciedlało  hasło  Lubuski  szlak  wina  i  miodu.   I  tak  naszymi  podwystawcami  na  stoisku  Stowarzyszenia  były  winnice:
1.    Winnica  Cantina  w  Mozowie  Państwa  Karoliny  i  Mariusza  Pacholak.
2.    Winnica  Julia  ze  Starego  Kisielina  Państwa  Małgorzaty  i  Romana  Grad.
3.    Winnica  Na  leśnej  polanie  w  Proczkach   Państwa  Małgorzaty   i  Jarosława  Lewandowskich
4.    Pasieka  Rodzinna   Państwa  Marii  i  Ignacego  Żegleń  z  Przylepu.
Stoisko  Stowarzyszenia  cieszyło  się  bardzo  dużym  zainteresowaniem  co  związane  było  oprócz  zainteresowania  samą  uprawą  winorośli  i produkcją  wina,  również   z  możliwością  popróbowania  wszystkich  rodzajów  win,  które  przywieźli  winiarze  oraz  miodów.
Milo  nam  poinformować  że  zgłoszone  do  konkursu  na  produkt  regionalny  wino  gronowo-miodowe    z  winnicy  Julia  uzyskało  wyróżnienie.
Stoisko  nasze  odwiedzili  Ewa  Kuryło /  pochodząca  z  Zielonej  Góry  / i  Piotr  Pręgowski,  aktorzy  znani  z  serialu  Ranczo.  W  miłej  atmosferze  doszło  do  wymiany  kilku  buteleczek  win  lubuskich  na  znane  w  całej  Polsce  wino  marki  Mamrot.
Mamy  nadzieje  że  świadomości  odwiedzających  targi  województwo  lubuskie  odcisnęło  swoje  piętno  /  w  pozytywnym  znaczeniu  /  i  wielu  dowie  się  z  naszych  materiałów  gdzie  się  ono  znajduje,  co  nie  zawsze  jest  wiedzą  powszechną.

Dziękując  serdecznie  za  udział   3  przedstawicielom winnic   i  pszczelarzowi,  zapraszamy  do  obejrzenia  galerii  zdjęć  z  targów.